Vi snakker om Norges værste fylkesvei.
De venter på det verste som kan skje: – Det er svært alvorlig
Først når noen mister livet, vil veien utbedres. Det tror både politikerne og yrkessjåførene.
Av Jørgen Pedersen, OA
Publisert: 11.01.26
Bare de to siste årene har mangeårig yrkessjåfør Knut Olsby merket at veien blir verre for hvert år som går.
Nå tror politikerne og yrkessjåførene at prisen man må betale, ikke kommer i antall kroner, men antall liv.
Fylkesvei 33 ble i oktober 2025 kåret til Norges dårligste fylkesvei.
– Alle er enige om at dette er en drittvei, og ansvaret er mitt, sa Håkon Snortheim, fylkesråd for samferdsel i Akershus fylkeskommune, tilbake i oktober da han deltok på en paneldebatt om fylkesvei 33.
I 41 år har Olsby, som er daglig leder i K. Olsby Transport AS, kjørt strekningen fra Toten og sørover på fylkesvei 33. Bare de to siste årene, mener Olsby veien har blitt betraktelig dårligere.
– Jeg er veldig bekymret nå. Blir det dårligere enn det er nå, kan vi ikke kjøre der noe mer. Så ille er det. Veien har alltid vært smal og dårlig, og jeg har tidligere ikke sett på det som et problem. De siste to-tre årene ser vi at den går i oppløsning. Det er stor utvikling, sier Olsby.

BEKYMRET: Yrkessjåfør Knut Olsby har ikke råd til å kjøre andre veger enn fv. 33. Nå frykter han liv vil gå med, om vegen blir verre enn dagens standard. Foto: Jørgen Pedersen
Han mener det er et tidsspørsmål før veien faller fra hverandre. Nå tror han en svært alvorlig ulykke er eneste veien for utbedring av strekningen, og viser til hvordan staten gikk inn med midler etter ulykken på Tretten-brua.
– Alt er snakk om kroner, og jeg er redd det må til en ulykke for at det skal skje noe. Det er for dyrt for fylket, og da er det staten vi må satse på. De gir ikke noen kroner, før det skjer en ulykke.
Føler man velter
Denne uken fikk Bård Hoksrud (Frp), leder for transport- og kommunikasjonskomiteen selv kjenne på kroppen hvordan det var å kjøre Norges verste fylkesvei.
– Dette er en opplevelse. Det humper, og man føler på at man er på vei til å velte, selv om man ikke gjør det. Alle som kjører denne veien forstår at her må det skje noe. Dette kan ikke fortsette, sier Hoksrud til OA.

En rasfarlig livsnerve – fv33 mellom Skreia og Minnesund
Han er helt klar på at forholdene er svært alvorlige, og mener slike forhold på en vanlig arbeidsplass, aldri hadde vært tillatt ellers i samfunnet.
– Det er ikke om det raser ut, men når det raser som er den store utfordringen. På en normal arbeidsplass ville man ikke fått lov til å holde på sånn. Men kanskje er det ikke så farlig, når det er det offentlige som har ansvaret, undrer han seg.
Strekningen har lenge havnet i en skvis, både på prioritering, og hvem som skal ta regninga. Akershus fylkeskommune peker på at staten må bidra, mens statlige myndigheter mener Akershus må prioritere veien.
Kostnaden er beregnet til én milliard kroner, ved å legge fylkesveien i tunnel i Byrudberga. Hoksrud er sikker på at det er snakk om for store beløp til at fylkeskommunen tar regninga, og mener veien må under statlig finansiering.
– Staten overførte ansvaret til fylkestinget i 2010, uten midler. Her bør staten være med å ta ansvaret, og veien bør bli statens ansvar igjen, sier Hoksrud.

LES OGSÅ
Nå koster det én milliard å bli kvitt landets dårligste veirykte
Ville prioritert
Selv om han leder transport- og kommunikasjonskomiteen, har Hoksrud ingen reell makt til å fordele skattebetalernes midler. Det har både samferdselsminister Jon-Ivar Nygård (Ap) og finansminister Jens Stoltenberg (Ap).
La oss likevel si at Hoksrud hadde en av disse stillingene. Ville han selv sørget for midler til fylkesvei 33?
– Jeg har lært at man aldri skal garantere noe, men det er ikke tvil at for meg er dette en vei som bør løftes opp nasjonalt, og utbedres, sier Hoksrud.
I morgen skal Olsby, og flere andre av landets yrkessjåfører ut på samme strekning igjen, vel vitende at veien én dag vil rase under dem.

